Press "Enter" to skip to content

Kreatywna zabawa interesującymi klockami edukacyjnymi

Klocki to prawdopodobnie jedna z najbardziej znanych zabawek, zaraz po pluszowych misiach. Zarówno w wypadku pluszowych misiów jak i w przypadku klocków, bez znaczenia jest płeć dziecka, w podobny sposób świetnie cieszyć się nimi będą chłopaczki jak i dziewczynki. Pierwsi przy pomocy prostokątnych brył budować będą ciężarówki i aeroplany albo też poligon dla plastykowych żołnierzyków. Z kolei dziewczęta mogą wybudować mieszkania dla lalek, aczkolwiek rzecz jasna nie jest to zasadą. Zdarzają się także panienki, bawiące się samochodzikami, również wznoszą tory wyścigowe i podobne budynki.

wieża z klocków Lego Duplo

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnym pozytywem zestawów Lego Duplo czy też innych tego rodzaju zabawek jest to, iż dzieci ogranicza jedynie ich własna wyobraźnia. Tego typu klocki uczą dziecko pomysłowości i rozbudowują wyobraźnię. Poza wszystkim, może to być znakomita rozrywka dla całej familii. Nie istnieją przeszkody, by wraz z pociechami bawili się dorośli. Nieskomplikowanie budowle da się montować nawet z najmniejszymi maluchami.

klocki typu Lego

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie propozycja zestawów klocków jest bardzo obszerna, w zależności od wieku i zainteresowań odbiorców.

Jeżeli ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij tutaj – to niezła witryna (https://koell.pl/sklep/produkty-dekoracyjne/podkladki/), która również posiada intrygujące informacje.

Zestawy Lego Duplo produkowane są dla najmniejszych, dlatego też klocki są stosunkowo duże, tak by dziecko w wieku do trzech lat mogło używać ich zupełnie pewnie, tak iż nawet to najmniejsze z dzieci podczas zabawy nie zmieści do buźki żadnego elementu. Zestaw klocków Lego Duplowykonano z odpornego plastiku. To, że składowe elementy są duże, nie tylko przez wzgląd na bezpieczeństwo dzieci. Oprócz tego tak duże elementy dużo łatwiej jest ze sobą scalać, wygodniej jest więc się nimi bawić małemu dziecku. Dobrane są one także do szczebla rozwoju malucha.

Zatem najmniejsze spośród dziatwy mogą pobawić się zestawami klocków przypominającymi zwierzątka. Nawet znak firmowy zestawu Lego Duplo to schematycznie narysowany szarak.

Zaintrygował Cię taki wpis? To super, ale kliknij ten odnośnik, ponieważ dodatkowo przygotowaliśmy także inny tego typu materiał, który warto zobaczyć tutaj (https://www.super-edu.pl/).

Dobrze ono obrazuje filozofię owego zestawu. Wszystko jest tu proste i oczywiste, tak ażeby smyk nie miał kłopotu w toku zabawy, i nie zniechęcił się nadmiernie zawiłymi zadaniami.

Proste kształty i wyraźne barwy mają również walory edukacyjne. Schematyczne kształty zwierzątek i postaci mają za zadanie dziecku pomóc w zapamiętywaniu i skojarzeniu nazw z konkretnymi rzeczami w rzeczywistości. Kiedy już smyk wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają na niego koleje wyzwania, ponieważ zabawy klockami to wyborowa sprawa dla dzieciaczków w jakimkolwiek wieku.

Comments are closed.