Press "Enter" to skip to content

Kilka zdań o kreowaniu przestrzeni. Kiedy wybrany pokój zostaje własnym miejscem izolacji i wypoczynku.

Istnieje mnóstwo opcji wizualnego poszerzenia pomieszczenia. Zaczynając aranżację małej przestrzeni musimy zwrócić uwagę na światło, kolory a także elementy dodatkowe. Od czego trzeba więc rozpocząć?

Tworzenie małych przestrzeni zawsze wiąże się z pewnymi trudnościami. Mała ilość miejsca, duże wymagania, a jeszcze trzeba zmieścić miejsce do codziennych obowiązków, do relaksu, a także do regeneracji. Jednak odpowiednie projektowanie wnętrz pozwala znaleźć rozwiązanie na wszelkie problemy. W końcu ludzka kreatywność podobno nie zna granic.

pokój w jasnych barwach

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Na wstępie skupmy się na barwach. Do skromniejszych pomieszczań na pewno bardziej pasują jasne barwy. Już ta jedna sprawa pozwala optycznie powiększyć przestrzeń. Używając takich sposobów projektowanie wnętrz jest prawdziwą przyjemnością- inspiracje znajdziesz pod tym adresem. Na wynik końcowy niebywale wpływa światło. Im jest go dużo tym znaczniejsze jest wrażenie ogromu mieszkania. Oświetlenie doskonale współgra z użytymi wcześniej jaśniejszymi kolorami.

Efekt 3D i głębi niewielkiego pomieszczenia można osiągnąć za pomocą lustra. Możemy powiesić je tak, by w odbiciu widziany był główny fragment wystroju. Analogiczny wynik daje tapeta z krajobrazem. Ta jednak powinna być dobrze dobrana. Nijak wybrana fototapeta niszczy cały efekt i wprowadza element kiczu do wykonanej ciężkiej pracy.

Może to spowodować niechęć do dalszego działania. Same fototapety to ogólnie niebywale interesujący temat. Jest sporo ich typów. Kilkanaście lat temu były w codziennym użytku. () Głównie można je było napotkać w domach jednorodzinnych. Piękne widoki ozdabiały ściany za łóżkami, a sportowe desenie pokoje dzieciaków. Z czasem dotarły one także do gabinetów.

wnętrze, mieszkanie

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Tam jednak zwykle przedstawiają motywy miejskie, a także desenie, których zadaniem jest uspokoić zmęczonego pracą mieszkańca. Taka fototapeta musi być również odpowiednio położona. Nawet drobne niedociągnięcie bywa widocznie i bardzo denerwujące. Jest to szczególnie ważne, gdyż osoba decydująca się na fototapetę to zwykle esteta i perfekcjonista.
Nie zapominajmy, iż nie każda mała przestrzeń bywa taką na jakaś wygląda. Optymalizacja miejsca może podziałać cuda. Wystarczy pomysłowość, trochę sprzętu i czasu. Reszta pozostaje tylko i wyłącznie w naszych głowach.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*