Press "Enter" to skip to content

Jako rodzice powinniśmy pozostać jak najbardziej wrażliwi na to, jakiego rodzaju akcesoria wybieramy do każdorazowej pielęgnacji noworodka

jakie jest źródło ich pochodzenia?
Gdy spodziewamy się dziecka, naszą głowę zaprząta wiele spraw. Ważną kwestią, o jakiej musimy myśleć jest oczywiście kwestia bezpieczeństwa malucha obejmująca w praktyce najróżniejsze obszary.

germanicus.pl
Jednym z nich jest zakupywanie w pełni bezpiecznych produktów do codziennej pielęgnacji malucha.
Szczególnie dopiero co narodzone dziecko jest wrażliwe na wszelkiego typu bodźce z otoczenia, stąd też na pewno musimy zadbać o to, aby asortyment, który będziemy zakupywać, zachowywał możliwe standardy bezpieczeństwa. Podstawą są rzecz jasna atestowane Produkty, jakie przeszły szereg rozmaitych testów pod tym względem. Bez względu na to, czy na zakup czeka wanienka dla dziecka, kocyk, czy pościel dla niemowląt, każdy tego typu produkt powinien być dokładnie przetestowany.

Zastanawiasz się, jaki inny serwis omawia tak samo użyteczne treści? Kliknij oraz zerknij na stronę, do której odnośnik jest tutaj.

Dlaczego to ważne?

Dzieciaki

Autor: Adam Rifkin
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W dobie obecnego zalewania rynku wyjątkowo tanimi produktami z Chin, powinniśmy być bardziej ostrożni co do tego, co kupujemy. Często produkty tego typu pozostawiają w rzeczywistości wiele do życzenia. Poza jakością wykonania produktu, trzeba jak najbardziej zwrócić uwagę na to, z jakich tworzyw jest on wyprodukowany. Na pewno też musimy obserwować dziecko na bieżąco i zwracać uwagę jak reaguje na kontakt z danym produktem. Łatwo bowiem chociażby o najróżniejszego rodzaju uczulenia, które mogą mieć miejsce właśnie przez wzgląd na kontakt z mało bezpiecznym dla zdrowia noworodka materiałem.

Jako rodzice powinniśmy więc pozostać wyjątkowo wrażliwi na to, jakiego typu wybieramy akcesoria do standardowej pielęgnacji dziecka i jakie jest źródło ich pochodzenia.

Comments are closed.