Press "Enter" to skip to content

Jakie oświetlenie wybrać do salonu i przedpokoju? Co doskonale podkreśli te wnętrza?

Urządzając wnętrze naszego mieszkania powinniśmy zadbać o właściwy klimat, który sprawi, iż tak domownicy, jak również osoby odwiedzające nas poczują się świetnie w takim miejscu. Takim ważnym elementem i właściwie kluczem do sukcesu będzie oświetlenie domu. To dzięki właściwie dobranym lampom i barwie światła, można otrzymać ten unikalny jak i przytulny wystrój naszego domu. W jaki sposób to zrobić?

Wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Często domy tak są wznoszone, że wchodząc z podwórka przechodzimy przez przedpokój, z jakiego trafiamy do salonu. Jest to bardzo częsty schemat, całkiem naturalny przy wytyczaniu ułożenia pomieszczeń podczas budowania takiego lokum (jak dopasować nowoczesne kinkiety do przedpokoju). Osoby wchodzące do nas już od progu powinny czuć się w tym wnętrzu miło oraz przytulnie. Jest to również pierwsze wrażenie, które zostaje zapamiętane. Z tego powodu dobrze jest zatroszczyć się o to, jak prezentuje się takie wnętrze poczynając od samego wejścia. Świetnym sposobem będą nowoczesne kinkiety do przedpokoju, które nadadzą także swoim wyglądem oryginalnego charakteru takiemu wnętrzu. Jeśli nie chcemy robić aż takich zmian, można przykładowo rozejrzeć się za ładną stojącą lampą, jaka będzie używana zamiast górnego światła. Możemy w taki sposób mieć efekt przytulnego jak i ciepłego wnętrza – APD.

pokój dzienny

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Po czymś nowoczesnym w korytarzy pora na zrobienie jeszcze większego wrażenia przyjaznego wnętrza, za sprawą tradycyjnych lamp w pokoju gościnnym. Nic w ten sposób jak lampy klasyczne do salonu, nie nada temu wnętrzu tak wytwornego, jedynego w swoim rodzaju charakteru. Tradycyjne meble meble do recepcji oczywiście mają duży wpływ na całość, natomiast stracą wiele ze swojego klimatu, jeśli nie będą miały pięknej oprawy świetlnej. To właśnie pełne klimatu, ciepłe, boczne oświetlenie doda pomieszczeniu prawdziwie gościnnego charakteru. Możemy zastosować także sufitowe światło pod postacią ładnego żyrandola, jednak nie ma sensu nadużywać tego typu źródła światła (lampy klasyczne do salonu). O wiele zadowalający rezultat uzyskamy, kiedy źródło światła nie będzie umieszczone nad nami, lecz najlepiej gdzieś z boku. Istotne również jest to, iż jeżeli już zdecydujemy się na lampy sufitowe, to powinny one posiadać włącznik (zobacz notabebe) z regulatorem jasności. W taki sposób będziemy mogli w dowolnym momencie zmieniać moc światła w zależności od potrzeby.

Comments are closed.