Press "Enter" to skip to content

Jakie okoliczności zmuszają nas do zakupu łóżek dwupiętrowych i z jakiego powodu niektóre modele mogą trochę zadziwić naszych gości

W naszym społeczeństwie sypialnia pełni kluczową rolę, tym niemniej przywykło uważać, że to pomieszczenie ma przede wszystkim intymny charakter i zaproszeni potrzebują specjalnego przyzwolenia pana i pani domu, aby móc w ogóle oglądnąć to miejsce.

Trochę inaczej sprawa się ma w przypadku pokojów młodzieżowych, które pełnią wiele ról. To tutaj uczniowie zawodówki odrabiają lekcje, odpoczywają, prowadzą ożywione dyskusje z kumplami, oddają się swoim zamiłowaniom. Czasami jednakże życie wymaga od nich tego, aby dzielili ze starszym rodzeństwem nie tylko pokój, lecz i łóżko.Oczywiście w żadnym razie nie cofamy się tutaj o dwa wieki, kiedy, zwłaszcza na biednych przysiółkach, spano w mało wyszukanych warunkach. Obecnie wspólne łóżko to piętrowe łóżko, gdzie braciszek śpi na górze, a siostra na dole albo vice versa. Czasem taka sytuacja, wymuszona przez trudne warunki mieszkaniowe, staje się przyczyną niesłabnących kłótni, na co, niestety, rodzice praktycznie nie mają żadnego wpływu. Są w stanie tylko wybrać, a później nabyć taki model, który w największym stopniu spełni pragnienia dzieci.

Sypialnia

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Reprezentanci starszego pokolenia boją się, że wnuczki, które śpią na górnej kondygnacji pozostają narażone na niebezpieczeństwo upadku z wysokości. Piętrowe łóżko SENSIVE – (łóżka radom) (więcej na bywa jednak tak pomyślane, żeby na piętrze odpoczywało się tak samo dobrze jak na parterze. Dodatkowa barierka została zamontowana po to, aby zagwarantować dzieciakom i ich rodzicom spokojny sen. A poza tym takie produkty muszą pozostawać stabilne i wyprodukowane z dobrych gatunkowo surowców, np. drewna sosnowego. Wybrani producenci starają się również o ekstra atesty, np. Państwowego Zakładu Higieny.

Łóżka dwupiętrowe nie pozostają wynalazkiem ostatnich miesięcy, lecz dopiero obecnie zyskały nowy design i nowe funkcjonalności.

Zainteresował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego tekstu i czytaj dalej nowoczesny fotel uszak o tym, co najbardziej Cię zajmuje.

Z tego rodzaju mebla może korzystać również jedynak, a to wcale nie oznacza przykładowo takiej sytuacji, gdy w marcu śpi on na piętrze, a na jesień na parterze. Nazwą łóżka dwupiętrowe określa się też takie rodzaje mebli, gdzie na dole mieści się sekretarzyk, a na górze materac. To intrygujące rozwiązanie, które z pewnością zadziwi naszych przyjaciół, a i berbeć będzie zachwycony faktem posiadania takiego mebelka, szczególnie kiedy będzie miał kształt błękitnego zamku.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*