Press "Enter" to skip to content

Jaki podarunek najkorzystniej kupić swojemu maluchowi?

Maluchy uwielbiają otrzymywać prezenty i proszą o nie przy Wszystkich możliwych okazjach. Często prośby kończą się aktami histerii połączonymi z przedstawieniami w sklepach (zwłaszcza z zabawkami). Bezsprzecznie wszyscy nie raz doświadczyliśmy takiego właśnie widoku podczas zakupów. Na ogół kupując prezent maluchowi decydujemy się na zabawkę albo odzież, ponieważ dzieci niesłychanie szybko wyrastają z odzieży i kochają się bawić.

zabawki dla dziecka

Autor: Andy Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Czy istnieje jakakolwiek alternatywa? Poszukując podarunku dla malucha na urodziny, Mikołajki (impreza na mikołaja) bądź jakąkolwiek inną okazję, warto się zastanowić, czego maluch może potrzebować. Zabawki dla dzieci mogą być rozsądnym działaniem, lecz próbujmy wybierać zabawki, które pozwalają się nie tylko bawić, ale również uczą. Może to być nauka rozróżniania kolorów, dopasowywania kształtów, rozwijanie wyobraźni itd. Opcji jest rzeczywiście dużo, gdyż współczesne zabawki z każdym rokiem są coraz bardziej atrakcyjne, zobacz: . Kupno odzieży to także ogromnie praktyczny podarunek, ponieważ po kilku tygodniach użytkowania większość ubrań staje się nazbyt mała. Identycznie jest z bucikami. Jeżeli szukamy bardziej oryginalnego upominku, obowiązkowo postawmy na spędzenie wspólnie z maluchem wolnego czasu. Możemy choćby zaplanować wyjazd z dzieckiem do parku rozrywki, do Aquaparku, na gokarty albo do ogrodu zoologicznego. W znacznym stopniu nasz wybór winien być uzależniony od wieku naszego malucha i jego zainteresowań.

zabawka

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwym pomysłem okażą się choćby dinoparki, muzea techniki, parki rozrywki oraz inne podobne. Atrakcyjnych miejsc jest na terenie kraju naprawdę sporo. Jeżeli mamy problem z odnalezieniem odpowiedniego miejsca na wspólne wyjście z maluchem, koniecznie odszukajmy inspiracji online. Nie pochłonie nam to przesadnie dużo czasu, a niewątpliwie odnajdziemy jakąś interesującą atrakcję. Koszt takiego prezentu nie będzie przesadnie duży, a wspomnienia bezsprzecznie pozostaną na dłużej aniżeli pamięć o następnym samochodzie lub lalce.

Comments are closed.