Press "Enter" to skip to content

Jak dobrać właściwe obuwie męskie na różne okazję?

Wiele osób myśli, że w zestawieniu z odzieżą damską zasób tej męskiej jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu wybory są o wiele łatwiejsze i że podobnie jest z obuwiem. O ile co do zasobu różnorodnych typów i modeli butów męskich w porównaniu do damskich można tu się zgodzić, o tyle dopasowywanie butów do konkretnej okazji także w przypadku panów jest w stanie sprawić niemałe problemy.

Widać to zwłaszcza po skutkach nieprawidłowego dobrania obuwia, które stosunkowo często zauważa się na ulicach polskich miast, ale również za granicą. Nierzadko dotyczy to także sprawy niepoprawnego doboru spodni wizytowych, których za długie nogawki tworzą na butach nieestetyczne fałdy.

Zobacz szczegóły w tekście, znajdziesz tam jeszcze bardziej dokładne dane, które na pewno także okażą się dla Ciebie interesujące.

Z kolei za krótkie spodnie odsłaniają męską skarpetkę, co jest w zasadzie zaprzeczeniem elegancji. Podobnie sprawa wygląda z butami, jednak trudność nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, bowiem dla większej części ludzi sprawa dobierania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Trudności powstają przy wybieraniu modelu.

Inne na ślub przyjaciela, a inne na rozmowę kwalifikacyjną
W Polsce niestety u sporej liczby osób nadal utrzymuje się przekonanie, że garnitur męski to ten sam komplet pasujący do wszystkich okazji. Niejednokrotnie obejmuje to również buty.

Buty biznesowe

Źródło: flickr.com

Tymczasem kwestia ta nie jest aż tak prosta i potrzebuje głębszego przemyślenia. Analogicznie bowiem jak występuje dużo możliwych kompletów odzieży męskiej na różne okazje, tak do tych zestawów dobiera się różnorodne obuwie. Reguły etykiety w tego rodzaju przypadkach mówią, że im bardziej uroczysta okazja, tym garnitur powinien być ciemniejszy, a dotyczy to także butów. Buty biznesowe są dostępne w dużym wyborze, trzeba tylko starannie poszukać.

Odpowiedni model obuwia do garnituru
Specjalistyczne poradniki w zakresie tego, jak powinno się dobierać buty do garnituru mówią o tym, że aktualnie nadal często można spotkać mężczyzn w obuwiu całkowicie niemodnym i pozbawionym smaku, co w znacznym stopniu odbiera im elegancję. Na szczęście ta tendencja z wolna się zmienia. Zobacz więcej na

Obuwie do garnituru powinno posiadać odpowiedni kształt, najlepiej jak najbardziej klasyczny i możliwie nie ekstrawagancki. Rzecz jasna powinno się także mieć na uwadze takie kwestie jak staranne wypastowanie butów przed daną uroczystością.

Comments are closed.