Press "Enter" to skip to content

Jak dać sobie radę ze szczególnie trudnym wyzwaniem, jakim niezaprzeczalnie jest izolacja domu?

Każdy kto kiedyś miał przyjemność zetknąć się ze zjawiskiem budowania domu wie, że jednym z koszmarów spędzających sen z powiek każdego, nawet tego z wieloletnim doświadczeniem, budowlańca jest izolacja stawianych budynków. Jest to proces niezwykle złożony i na dobre zabezpieczenie domu przed zimnem składa się wiele elementów i rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, żeby wszystko trzymało się w miejscu przez długie lata. Jednakże rozwój przemysłu izolacyjnego wychodzi na spotkanie problemom i tworzy innowacyjne materiały mające pomóc w tym jakże trudnym procesie.

Jedną z najbardziej rozchwytywanych metod izolacji jest obecnie wykorzystanie pociętych kawałków styropianu i przytwierdzanie ich do ścian domu. Jest to technika o wiele trwalsza niż dla przykładu wełna mineralna i cechująca się niską od innych ceną, doczytaj http://www.megastyro.pl/eps-031-maxlambda.html. Za jej długotrwałą wytrzymałość odpowiadają zaślepki styropianowe i kliny styropianowe, które gwarantują ciągłą izolację temperatury i chronią przed powstawaniem prześwitów w elewacji. Jeżeli zostaną odpowiednio założone zaślepki styropianowe efektywnie uchronią naszą wieloletnią izolację przed wyniszczeniem i skraplaniem się wody. Kliny styropianowe mogą być natomiast użyte do osuszenia powierzchni dachów i podłoży balkonów, które często ulegają zamoczeniu, w szczególności w naszym kraju, gdzie deszcz, opady śniegu i grad to nic nadzwyczajnego.

styropian

Autor: Baumit

Pomimo faktu, że styropian sprawuje niepodzielne rządy w świecie ogrzewania domów, to istnieją też inne metody mające swoich zwolenników. Jedną z nich stanowi polistyren ekstrudowany, nazywany materiałem ociepleniowym dwudziestego pierwszego wieku, sprawdź http://www.megastyro.pl. Czym zasłużył na tak optymistyczną markę? Po pierwsze dzięki swej innowacyjnej budowie jest znacznie twardszy i analogicznie bardziej wytrzymały na usterki mechaniczne. Kolejnymi materiałami są najrzadziej używane: włókna celulozowe i pianki poliuretanowe, które są znacznie bezpieczniejsze, ponieważ nie rozprzestrzeniają płomieni, a w przypadku pożaru nie emitują substancji szkodliwych. Jednak kosztują one o wiele więcej od tych standardowych, a ich położenie jest jeszcze trudniejsze.

Niezależnie od tego którą metodę postanowiliśmy wybrać bardzo ważne jest, żeby sam proces izolacji domu zlecić komuś wykwalifikowanemu, gdyż umiejętnie wykonane ogrzewanie ścian zostanie z nami na wiele lat w niezmienionej formie. Nie ma więc co się martwić, tylko trzeba znaleźć sprawdzoną firmę specjalizującą się w izolacji budynków i omówić z nią dane szczegółowe naszego zlecenia.

Comments are closed.