Press "Enter" to skip to content

Jak bawić się z niemowlakiem, o czym powinniśmy pamiętać? Jakie są najbardziej odpowiednie zabawki dla niemowlaka?

W jaki sposób bawić się z maluszkiem? Warto wypróbować kilka z ciekawych propozycji. To ciekawe pomysły na zabawy, które dla malucha na pewno okażą się okazją do rozwijania i szlifowania posiadanych nowych umiejętności.

czytanie i zabawa z dzieckiem

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzicom zaś umożliwią czerpać radość i satysfakcję z aktywnego spędzania czasu z maluchem, bo w końcu jasnym jest, że aktywność jest znacząca przez całe życie, a dla naszej pociechy wręcz konieczna. Aktywność i wspólna zabawa to także najciekawsze sposoby na wzajemne poznanie i pielęgnowanie bliskości.

zabawki niemowlaka

Autor: Raoul Snyman
Źródło: http://www.flickr.com

Noworodki i niemowlęta do trzeciego miesiąca znakomitą większość swojego czasu spędzają na spaniu i jedzeniu, jednak już około drugiego miesiąca zdarzają się nieco dłuższe pory czuwania. Nasza pociecha już otwiera oczy i dość świadomie obserwuje rzeczywistość. zauważa coraz wyraźniej, coraz lepiej odbiera dźwięki. Dalej jest bardzo wrażliwe na rozmaite, nagłe impulsy, takie jak intensywne światło, nagły ruch, za głośny dźwięk . Stąd więc każda forma zabawy musi być stonowana, wyciszona i delikatna. Ich zadaniem jest bezstresowe i łagodne wprowadzanie malucha w ten świat. Pamiętajmy, że świat ten jest dla dziecka całkowicie obcy. Dziecko nie ma wspomnień, doświadczeń, wszystko jest dla niego odkrywcze, stąd więc nowe rzeczy mogą bardzo przerażać.

Najważniejsze to być gotowym właściwie do zabawy. W tym celu, rozłóż kocyk na łóżku i połóż tam swoje dziecko. Jeśli w pokoju jest ciepło, możesz je nawet zostawić w pieluszce. Ogrzej dłonie i daj na nie trochę oliwki.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (https://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-tekstylne/) to często najlepsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym wypadku – gdy klikniesz ten link, znajdziesz podobne pomocne materiały.

Delikatnymi ruchami masujmaluchowi konkretne partie ciała, zaczynając od ramion, przez klatkę piersiową i brzuszek, po nogi i stopy. Następnie przekręć je na brzuch i wymasuj plecy. Masaż nie powinien być za długi, aby maluszek nie zmarzł. Przyda się mieć pod ręką drugi kocyk lub flanelową pieluszkę, żeby przykryć dziecko, jakby zrobiło mu się chłodno.

Nic tak nie działa jak zabawki dla niemowląt (zobacz przykłady: cenione zestawy zabawek dla niemowląt).

Pamiętaj – ciągle bądź na czasie (www.podologmarcinkowska.pl/). Z tego powodu nakłaniamy Cię do przeczytania dodatkowego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Nie zawiedziesz się!

Jednak każda z tych zabawek musi być bardzo bezpieczna, a do tego przyjemna w dotyku (przeczytaj na stronie). Dobrze nadają się zabawki o ciepłych i wesołych barwach, ale również o intensywnych kontrastach. Pozytywki i grzechotki muszą wydawać naturalne i subtelne dźwięki. Najlepsze zabawki to te z materiałów naturalnych, z drewna, z tkanin bawełnianych, a także zabawki organiczne.

Comments are closed.