Press "Enter" to skip to content

innowacyjne sposoby aranżacji przy udziale obrazów

Ściana to ten element mieszkania, który wbrew pozorom niełatwo w szybki sposób należycie zaaranżować. Ci, którzy nie nie zwracają na to uwagi lub cenią sobie minimalistyczne wnętrza ograniczają się wyłącznie do zakupu dekoratorskiej farby do malowania ścian lub wybrania jakiejś tapety. Tymczasem warto również zastosować ciekawe rozwiązania przy udziale obrazów.

obraz w muzeum nowoczesnym

Autor: Mike Steele
Źródło: http://www.flickr.com
Obrazy od zawsze stanowiły i póki co wciąż stanowią kluczowy ozdobnik ściany, niezależnie od tego czy jest to ściana w jednym kolorze, czy we wzorzyste motywy. Podstawą jest właściwe skomponowanie całości i dopasowanie obrazu do wystroju pomieszczeń. W innym wypadku nawet wspaniałe meble i dodatki nie przyniosą pożądanego efektu, jeśli wnętrze będzie się „rozbiegało”, a meble nie będą ze sobą współgrać.

Nowoczesne aranżacje wymagają nowoczesnych obrazów, co nie oznacza jednak, że typowe produkty tego rodzaju poszły w zapomnienie. Wręcz przeciwnie – obecnie w subtelny sposób łączy się stylowe dekoracje z nowoczesnymi meblami i na odwrót. Oznacza to, że replika Mona Lizy równie interesująco może ię prezentować we wnętrzu stylizowanym na glamour, jak i we wnętrzu awangardowym.

Nowoczesne obrazy różnią się jednak od ich standardowych odpowiedników, o czym przekonasz się na Przypominają bowiem bardziej fotografie, niż malowane pędzlem dzieła, chociaż wiele z nich także powstaje na płótnie tradycyjną metodą ręczną, a więc przy pomocy pędzla i farb. Dzisiejsze obrazy nierzadko otrzymują nieregularny kształt – nie są to standardowe modele „ubrane” w drewnianą czy złotą ramkę, ale składające się z kilku osobnych fragmentów dzieła, które często nie są oprawiane w ramę. Wykorzystuje się do ich produkcji wysokiej jakości płótna i odporne farby, a obraz jest należycie zabezpieczony przed osadzaniem się brudu i kurzu.

Rzecz jasna decydując się na obrazy do domu trzeba brać zwłaszcza pod uwagę właściwą ich kolorystykę i naturalnie motyw przewodni. Motywów obrazów może być mnóstwo – od standardowych kwiatów, po krajobrazy, akty i abstrakcje.

Zaintrygował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to użyj strony, żeby zobaczyć więcej pokrewnych wiadomości. Bez obaw kliknij zatem ten link!

Obrazy przeważenie są kosztowne, stąd też warto z głową dobierać motyw przewodni i najlepiej z chwilą, kiedy już praktycznie całość pomieszczenia została zaaranżowana – obraz ma być bowiem niczym przysłowiowa wisienka na torcie.

Comments are closed.