Press "Enter" to skip to content

Gotowe urządzenia na teren zabaw prezentowane w znanych sklepach budowlanych jako alternetywa dla rodziców chcących szybko zbudować plac zabaw.

Przydomowy ogródek to nie tylko kwiaty i krzewy, ale też miejsce wypoczynku i spotkań z rodziną a także znajomymi. Pamiętając o najmłodszych domownikach, nalezy na prywatnym fragmencie zieleni stworzyć kącik do zabawy. Ogród w oczach dziecka to nie tylko miejsce do zabawy, lecz też obszar, w którym ma możliwość poznawać przyrodę, radować się przestrzenią i swobodą.

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Małe pociechy z ochota przesiadują w piaskownicy robiąc zamki z piasku, podczas gdy starsze wolą grać w piłkę, chować w skrytkach czy w domu na drzewie. Urządzenia na plac zabaw pozwalają nam pomyśleć o potomkach i zbudować im bezpieczny ogrodowy plac zabaw. Plac zabaw w ogródku winien być położony w obszarze częściowo z cieniem, widocznym z okien czy tez tarasu. Najkorzystniej jest jeżeli droga prowadząca do placu zabaw znajdzie się z daleka od kwiatowych rabat.

W niewielkich ogrodach pojedyncze elementy terenu zabaw jak np. tunel do zabawy można stawiać na trawie. Gdy jednak urządzeń będzie więcej, a dodatkowo będą pobudzać potomków do aktywność ruchowej, nalezy zastanowić się nad inwestycją w specjalną nawierzchnię amortyzującą upadki lub po prostu wysypać piasek. Obszar placyku można otoczyć okrągłym krawężnikiem albo bezpieczną taśmą z tworzywa sztucznego, która zapobiega roznoszeniu się piasku po całym ogródku. Urządzając plac zabaw dla milusińskich nalezy pamiętać o piaskownicy i huśtawce. Urządzenia dla dziecina plac zabaw przypisane maluchom do 3 roku życia tworzy się przede wszystkim z tworzywa sztucznego. Są leciutkie, można je w łatwy sposób przesuwać i w razie potrzeby zdemontować.

Warto zobaczyć odsyłacz do artykułu (http://www.zabawekczas.pl/produkty/figurki,2,1647), by oprócz tego dowiedzieć się czegoś ciekawego na opisywany temat, zatem kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowe materiały.

Piaskownice zaopatrzone w pokrywę zabezpieczają piasek przed opadami i zwierzętami. Huśtawki powinny mieć oparcia i uchwyt dające stabilność.

Drewniane tereny zabaw dla dzieci przeznaczone są dla trochę starszych pociech. Dzięki modułowej produkcji osobne elementy można ze sobą łączyć. Świetnym wyjsciem może okazać się montaż sznurkowej siatki do wspinania. Ogrodowy plac zabaw wyposażony w hamak lub linę z supłami może być także obszarem relaksu w gorący dzień. W ofertach popularnych marketów budowlanych i centrów ogrodowych dostępne są gotowe już elementy urządzeń ogrodowych, które wystarczy przywieźć i samodzielnie złożyć.

Comments are closed.