Press "Enter" to skip to content

Gminy także mogą mieć swoją indywidualność, być rozpoznawane jako miejsca szczególe, piękne i zapewniające bezpieczeństwo zarazem.

Superoszczędne, o długiej trwałości, dobre dla środowiska i dające całkowitą możliwość kontroli — lampy LED, otworzyły całkowicie nowy zasięg możliwości w tworzeniu systemów oświetleniowych. W ciągu ostatniej dekady, postęp technologiczny osiągnął niemal prędkość światła.

Przy wykorzystaniu intensywnego białego lub różnobarwnego światła, powstały rozwiązania fascynującego oświetlania, różnych płaszczyzn i kształtów, przeróżnych klimatów. Oświetlenie drogowe jest jednym z zasadniczych elementów sieci w zakresie dostarczania energii elektrycznej dla miast, dzielnic i gmin. Związane z oświetleniem obciążenia finansowe, od planowania, poprzez tworzenie, aż do eksploatacji, stanowią znaczące wydatki dla samorządów lokalnych.

Oświetlenie ledowe

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Bieżące opłaty ponoszone na energię elektryczną i koszty związane z konserwacją oświetlenia drogowego, stanowią istotny punkt w gminnych, powiatowych, wojewódzkich budżetach. Zmniejszeniu opłat ponoszonych na energię elektryczną oraz opłat związanych z serwisem urządzeń oświetleniowych sprzyjają przede wszystkim najbardziej nowoczesne lampy z diodami LED, charakteryzujące się bardzo wysoką trwałością i pozwalające znacząco obniżyć pobór prądu przy pozostawieniu ilościowych i jakościowych cech oświetlenia.

Z wolna, ale zdecydowanie, uliczne oświetlenie diodami LED, dochodzi do momentu codziennej wszechobecności. Co interesujące, w kraju nie górują w tym temacie jedynie duże metropolie lecz także małe miasteczka i gminy. W wielu modernizacjach oświetlenia drogowego w całej Polsce, przy wymienianiu oświetlenia na nowsze, większa część z nich stanowi kompleksowe oświetlenie LED – więcej na i sprawdź

I obecnie nie są to już instalacje próbne, po niewiele lamp, lecz obejmujące wszystkie ulice i drogi. Dla małych gmin takie najnowocześniejsze oświetlenie jest wizytówką, zaszczytem i wyrazem zaradności .

Oświetlanie miast, osiedli i gmin, potrzebuje sporego instynktu , z uwagi na fakt, że trzeba uwzględnić rozbieżność potrzeb mieszkańców, użytkowników dróg, pieszych i rowerzystów. Oświetlenie musi być funkcjonalne i przyszłościowe, polepszać bezpieczeństwo, widoczność i klimat, umacniać tożsamość miasta, a równocześnie zapewniać racjonalne gospodarowanie energią. Systemy diodami świecącymi to rozwiązania, które okazują się świetną inwestycją na wiele lat.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*