Press "Enter" to skip to content

Fototapety, czyli w jaki sposób odnowić wnętrza w mieszkaniu

Krajobraz Nowego Jorku w salonie, martwa natura w kuchni, a może gwieździste niebo w sypialni? Współcześnie możesz uzyskać we wnętrzach swojego domu dokładnie taki nastrój, jaki Ci się zamarzy. A wszystko dzięki prostym w montażu i bezproblemowym w użytkowaniu fototapetom.Gdy aranżujemy dom, zamierzamy uzyskać efekt atrakcyjny wizualnie, modny i oryginalny.

salon

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Często problemem są kwestie dekoracyjne. Co zrobić z niezagospodarowaną ścianą, żeby prezentowała się wyjątkowo? Obraz zasłoni jedynie jej część, półki z bibelotami są trudne do utrzymania w czystości, a dekoracyjny kamień (sprawdź – kamień naturalny) to rozwiązanie kosztowne i nie do końca załatwiające sprawę, bo przecież na tle takiej kamiennej ściany również dobrze by było coś umieścić. Najlepszym wyjściem są fototapety ścienne, dostępne dziś na rynku w tak rozmaitych wzorach oraz barwach, że każdy niewątpliwie wybierze coś dla siebie. Dziś zastaniemy w sklepach fototapety produkowane w rozmaitych technologiach: jedne mogą mieć interesującą fakturę, inne dają efekt trójwymiarowości obrazu.

Czy w kontekście omawianego w tym materiale tematu otrzymujesz właściwe odpowiedzi? Jeżeli nie, to podobne porady zobacz pod adresem (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/kabiny), który jest tutaj.

Oprócz tradycyjnych fototapet do salonu, czy do pokoju dziecięcego, można nabyć również takie, dedykowane do łazienki oraz kuchni, odporne na większą wilgotność powietrza.Fototapety ścienne to dobry sposób, aby w krótkim czasie i przy niskich nakładach finansowych, odświeżyć wystrój mieszkania, nadać mu oryginalnego charakteru – przekonaj się:

fototapeta do pokoju dziecka

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

W pokoju dziecięcym idealnie sprawdzą się motywy z bajek, w pokoju dziennym dobrze wyglądać będą fototapety z motywami roślinnymi albo miejskimi, a w jadalni możemy pokusić się o smakowite owoce, których widok z pewnością poprawi apetyt wszystkich domowników. Decydując się na fototapetę, pamiętajmy, że pozostałe ściany w pomieszczeniu powinny być jednokolorowe, dopasowane kolorystycznie do fototapety i że należy wystrzegać się nadmiaru kolorowych dodatków, żeby nie uzyskać efektu przeładowania. Jeżeli chcemy zastosować w danym pomieszczeniu fototapetę, ale mamy wątpliwości, jaki wzór wybrać i jak dobrać go do aranżacji wnętrza, warto skorzystać z pomocy ekspertów albo przynajmniej podejrzeć w internecie inspiracje – dzięki temu będziemy wiedzieć, czym się kierować i jak uzyskać piękny efekt we własnym domu.

Comments are closed.