Press "Enter" to skip to content

Edukacyjne zabawki, czyli w jaki sposób stymulować kreatywność dziecka

Intensywnie myślisz nad tym, jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby stała się jego ulubioną i by szybko nie trafiła w kąt? W sklepach dostępnych jest wiele zabawek, które świecąc światełkami zachęcają do kupna. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, ponieważ większość z nich opiera się na odtwarzaniu tych samych czynności przez dziecko. Jeżeli poszukujesz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach postaw na zabawki kreatywne.

[

okulary

Autor: Ernst|Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Dla młodszych dzieci mogą być to np. zestawy majsterkowicza, dla starszaków zestawy do składania pojazdów czy puzzle Jumbo. Choć układanie puzzli to najbardziej wiekowa z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, ich popularność nie maleje. Oby tak dalej, ponieważ zalety układanek są nie do przecenienia. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale również prowokuje do myślenia.

Z jakiej przyczyny, tak wielu rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, aby podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich pociech uwzględnijmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.

Dziecko spędzające długie godziny przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało chęci na udział i wykazanie się w dorosłym życiu. Mając to na uwadze pozwólmy młodym inżynierom i badaczom na twórczy bałagan w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może

zabawki

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

być nadzwyczajnie emocjonująca, zwłaszcza gdy, architektura oczaruje dorosłych. Zabawki kreatywne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych i wyobraźni.

Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, za dzień lub dwa znajdą się w kącie tudzież na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Po prostu nieprzemyślany przez obdarowującego. Prezent nie musi być drogi i głośny by zainteresował malucha. Teraz, w sezonie letnim super prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, szczególnie te, które zrobi optyk toruń. Dużo o okularach : http://www.optyk-trejnowski.pl/

Comments are closed.