Press "Enter" to skip to content

Dotacje na rozkwit przedsiębiorstwa oraz nabywanie funduszy unijnych – co powinno się o tym wiedzieć?

Unia Europejska posiada dużo dotacji i funduszy, które przeznaczone są na rozwój firm. O fundusze i dotacje zdołają starać się marki nowiutkie, młode, które dopiero wchodzą na rynek. Są to dotacje poświęcone na założenie firmy, często są one niezwrotne. Inne rodzaje dotacji to dotacje na rozkwit istniejących już firm, przykładowo na poszerzenie jakichś jej działów.

fundusze unijne na rozwój firmy

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi zastanawia się nad tym, gdzie wolno dostać dotacje na rozrost firmy. Obecnie systematycznie są organizowane konkursy, w których wolno zdobyć dotację na rozwój firmy, jednak nierzadko są one adresowane do konkretnych grup. Nie wszelka firma może więc o konkretną dotację się starać. Wskazane jest jednak regularnie śledzić pojawiające się konkursy i sprawdzać, czy spełniamy wymagania, żeby starać się o daną dotację. Konkursów takich jest mnogość, są one dedykowane firmom na terenie pełnej Polski. Warto też pamiętać, że na pozyskiwanie funduszy unijnych mamy określoną ilość czasu. O dotacje nie zawsze można się starać przez cały rok, w wielu przypadkach jest na to jakiś wyznaczony termin. Przegapienie takiego terminu może owocować tym, iż nie uda nam się uzyskać dotacji, w związku z tym powinno się regularnie śledzić tego typu konkursy – przeczytaj o dotacjach na rozwój firmy.

Starając się o pozyskiwanie funduszy unijnych, nierzadko zastanawiamy się, czy dotacje powinno się zwracać. Dotacje unijne są na ogół bezzwrotne, aczkolwiek czasem zdarzają się sytuację, kiedy dotację powinno się zwrócić, nieraz razem z odsetkami. Dzieje się tak wtenczas, gdy osoba, jaka dostała dotację, nie stosuje jej w zdeterminowany w umowie sposób – mówiąc zwięźle, nie wywiązuje się z takiej umowy – przeskocz na dotacje.prometeia.pl.

Czy uzupełniające treści dotyczące opisywanej tu kwestii byłyby dla Ciebie użyteczne? Jeśli tak, kliknij ten link – to wiarygodne informacje.

W każdej umowie przedstawione są dokumentne, dokładne obowiązki i warunki, jakich trzeba dotrzymać. Wtenczas dotacja ta będzie bezapelacyjnie bezzwrotna. W innym przypadku, na przykład kiedy dotacja zostanie ofiarowana na inne cele, niż te opisane w umowie, takie pieniądze będzie trzeba zwrócić wespół z odsetkami.