Press "Enter" to skip to content

Dekoracje ślubne- w jaki sposób je dzisiaj wybierać, żeby mieć gwarancję, że staną się one najlepszą ozdobą tego ważnego dnia?

Na rynku powstaje coraz to więcej placówek zajmujących się przygotowywaniem wesel. Jednym z ich obowiązków jest dekoracja sali weselnej, dobór odpowiednich materiałów, gadżetów oraz kwiatów. Przyszła para młoda może też całością zająć się sama. Nie jest jednak prosto postawić na jedno wyjście z tak mnóstwa pomysłów dostępnych czy to w skorowidzach, czy sieci.

dekoracje ślubne

Autor: Izabela Sekuła JakMotyle.pl
Źródło: abcslubu.pl

Przede wszystkim ozdoby muszą zostać dopasowane do charakteru wesela. Kiedy ślub i przyjęcie weselne są wystawne, to dekoracje ślubne również powinny takie być. Doskonale sprawdzą się chociażby piękne kule kwiatowe, przygotowywane z żywych kwiatów oraz dekoracje (powołaj się na nas) ze świeczek, które nadadzą odpowiedniego klimatu. Należy natomiast pamiętać, by świeczki odpowiednio zabezpieczyć, ponieważ w ferworze zabawy łatwo o ich wywrócenie. Doskonałym rozwiązaniem są lampiony, które stanowią ochronę dla świeczki, ale jednocześnie wyglądają faktycznie pięknie.

Perfekcyjna biała barwa będzie fenomenalnie układała się z wszelkim pastelowym jak i mocnym kolorem dodatków. Nie wybiera się jednakże barw bardzo ponurych, gdyż wprowadzają one gniewną aurę do pomieszczenia i zaburzają generalny nastrój przyjęcia weselnego. Z kwiatów przeważnie stosowane są róże, niemniej jednak istotniejszym aspektem jest to , w jakich naczyniach są one ulokowane. Najbardziej ładnie prezentują się szklane wazy, jednak biała porcelana także wygląda fenomenalnie. Powinno się również zadbać o to, aby dekoracje ślubne nie zasłoniły osoby po przeciwnej stronie stołu w toku rozmowy, a więc należałoby się zdecydować na niższe dekoracje. Jeśli chodzi o ściany sali, nie decydujmy się na wieszanie balonów.

Nieraz przydarza się, iż poprzez gwóźdź w ścianie czy ciepło żarówki on najzwyczajniej wybuchnie, a to prezentuje się niestety niezmiernie nieestetycznie. Jeśli Para Młoda chce, aby ściany nie były „gołe”, decyduje się na girlandę lub jedwabne wstążeczki zawieszane naokoło parkietu.

Takie dekoracje sali weselnej mogą być rozmieszczone na stołach w sali, bądź na parapetach okiennych od wewnętrznej strony. Świeczniki na stolikach przyczynią się do dodania błysku przy zgaszonym świetle a dodatkowo goście będą mogli swobodniej się ruszać w mroku.Także płatki róż usypane w nieprzechodnich kącikach sali są niebanalnym pomysłem. Jeśli sala weselna ma schody, powinno się nie pozostawiać ich w „stanie surowym”.sprawdź szczegóły (sprawdź to)Dekoratorzy proponują w tym przypadku girlandę, promienne wstążki i znowuż płatki róż usypane z boku. Goście, którzy będą nimi przechodzić mogą wyczuć nastrój zamkowy.

Bardzo duży asortyment dodatków może być zarówno zbawieniem jak i zmorą osób wybierających dekoracje na salę ślubną. Najważniejsze to jednakże brak przesady w dekoracji, bo w przepychu brak jest spoistości. Powinno się pamiętać o współgrającej kolorystyce całości, lecz przede wszystkim nastoju, który chcemy, by panował na przyjęciu.

Comments are closed.