Press "Enter" to skip to content

Czy prowadzenie firmy w kraju nad Renem jest prostsze niż w naszym kraju?

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą fakt, że w naszym kraju biznesmeni nie mają łatwego życia. Przynajmniej jeśli idzie o kwestie urzędowe. Duże koszty prowadzenia działalności czy też urzędnicze absurdy, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Trochę w inny sposób sprawa ta może wyglądać u naszych zachodnich sąsiadów.
ekspert

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Tam przedsiębiorcy nie są zobligowani do powtarzalnego płacenia składek ZUS, jednak powinni regulować duże składki zdrowotne. Co ciekawe, żeby założyć działalność przemysłową w Niemczech, nie ma konieczności posiadania tam meldunku.

Poświęć chwilę i sprawdź tu kurs na suwnice dodatkowe informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, zatem nie zwlekaj zbyt długo:)

Istnieje jednak przepis, który stanowi, że żeby tego typu firma w Niemczech została legalnie zarejestrowana, powinna posiadać w tym państwie swą siedzibę. Tę kwestię można jednak rozwiązać poprzez założenie tak zwanego wirtualnego biura. Według sugestii mnóstwa biznesmenów, którzy zdecydowali się na założenie firmy za zachodnią granicą, utrzymuje się tam o wiele lepsze środowisko do interesu, a biznesmeni nie są traktowani przez pracowników urzędów jak prawdopodobni oszuści.

firma w niemczech

Autor: Jack Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Wg zestawień od 2011 r. już ponad 60000 mieszkańców naszego kraju zdecydowało się na założenie działalności na podstawie własnej firmy w kraju nad Renem.

Sprawdź, co zamieszczono w najświeższej ofercie (https://ulgaoddlugu.pl/dlaczego-do-mnie-dzwonia/) – to także dotyczy takiej samej kwestii, więc niewątpliwie też Cię zaintryguje.

Jeśli chcesz do nich dołączyć, dobrze jest wyszukać stosownych informacji w internecie, gdyż istnieją podmioty, które zajmują się pomocą przy uruchamianiu i funkcjonowaniu firmy założonej za naszą zachodnią granicą.

Należałoby zdecydować się na ten krok, nawet jeśli nie znamy jeszcze zbytnio dobrze języka niemieckiego. Na lekcje jęz. nadejdzie właściwy okres w następnej kolejności. A znajomość języka jest bardzo ważna co najmniej w zakresie komunikatywnym.

Comments are closed.