Press "Enter" to skip to content

Często spotykanym elementem dużej części osiedli stały się placyki zabaw dla dzieci

Nieodłącznym elementem większości osiedli są placyki zabaw, na jakich dzieciaki mogą oddać się temu, co kochają najbardziej, czyli niczym nieskrępowanej zabawie. Przed wieloma laty wyposażenie takich placyków zrobione było z rurek stalowych, a zainstalowane to wszystko było na asfaltowej nawierzchni.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie sprzęty takie są dużo bardziej bezpieczne, w miejsce betonu czy asfaltu zaczęto używać tartanu lub tanie hulajnogi wyczynowe innego miękkiego podłoża, a nad sprawnością zabawek i przyrządów powinna czuwać jakaś odpowiedzialna za to osoba. Lecz wszystkie bezpieczne urządzenia będą trochę kosztować, więc wiele osób planujących otworzyć plac zabaw może się skusić, aby ograniczyć nakłady kosztem bezpieczeństwa dzieci. Dlatego też budowa placów zabaw jest ściśle uregulowana przepisami prawnymi, a ich nierespektowanie może się wiązać z nieotrzymaniem zgody na użytkowanie przyrządów, a nawet finansową karą. Dlatego też biorąc się za wykonanie placyku zabaw bezwzględnie należy wybrać sprawdzonych dostawców (sprawdź ofertę MagicNets), którzy mają sprawdzone wyroby.

Czy bez efektów chcesz wyszukać analogiczny artykuł? Jeśli tak, to uczciwie zalecamy tę stronę (https://copyline.pl/kontakt/) – to na 100% jest to, czego właśnie teraz potrzebujesz.

Pozwoli to uniknąć formalnych kłopotów, a co najważniejsze zagwarantuje bezpieczeństwo dzieci, które się będą tam bawić.

plac zabaw

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Place zabaw są uwielbiane przez większość dzieci, ale to na projektantach spoczywa zapewnienie im tam bezpiecznej zabawy. Jeśli ktoś zamierza zbudować plac zabaw na swoim osiedlu, to w pierwszej kolejności musi znaleźć miejsce, na którym zostanie realizowana inwestycja. Warto załatwić dobre ogrodzenie, uniemożliwiające wchodzenie zwierząt, odpadną wtedy problemy z odchodami. W celu zaprojektowania placu zabaw powinno się zatrudnić firmę, która będzie w tym miała sporo doświadczenia, a przede wszystkim sprzedaje urządzenia ze wszystkimi certyfikatami. Należy zadbać o to, żeby było miękkie podłoże, odpadnie wówczas sporo zadrapań i stłuczek. Lecz wybudowanie bezpiecznego placu zabaw to dopiero początek, bowiem trzeba się nim będzie cały czas opiekować. Niezbędne są cykliczne przeglądy i naprawy, podczas jakich kontroluje działanie i stan techniczny zabawek na placyku i naprawia te, które uległy uszkodzeniu. Tylko przez takie działania dzieci mogą się w pełni bezpiecznie bawić, a przecież o to w końcu chodzi.

Comments are closed.