Press "Enter" to skip to content

Czemu warto dać komuś obraz

Obrazy niegdyś pełniły funkcję fotografii. Osoby dosyć bogate, stać było by co jakiś czas zamawiać swoje portrety bądź portrety rodzinne u znanych malarzy, jakie następnie zdobiły ściany domostw. Biedniejsi ludzie nie mieli jednak takiej możliwości. Aktualnie, zdjęcia są już tak powszechne, że po okresowym zaniku, obrazy stają się znowu bardzo popularne. Jednakże zamówienie portretu nadal jest dość kosztownym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, których talent jest ceniony w środowisku. Alternatywą mogą stać się drukowane obrazy, które stanowią naprawdę dość interesujący pomysł np. na prezent.

obraz

Autor: Czesław Chwiszczuk
Źródło: Grupa Archicom
Z tego powodu, że są drukowane, doskonale odzwierciedlają wzór. Jest to duża zaleta, ponieważ w przypadku prawdziwych malarzy, obrazy czasami pozostawiają dużo do życzenia. Poza tym, obrazy takie są produkowane, tym samym wykonuje się je bardzo szybko – obrazy tradycyjne zazwyczaj wymagają dosyć dużej ilości czasu. I najważniejsza zaleta – cena.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj materac 80×160 dziecięcy podobne materiały – one także są wartościowe.

Są one niewielkie, jako że wykonanie takich obrazów nie wymaga znaczących nakładów. Taki obraz to idealny podarunek dla każdej osoby – przykładowo, na jubileusz warto wykonać obraz z fotografii, jaki będzie ciekawą pamiątką. Taki tani prezent z pewnością zagwarantuje sporo wzruszeń. Dodatkowo, drukowane obrazy sprawdzają się także w przypadku innych okazji, chociażby ślubu. Zdjęcie narzeczonych, jakie posłuży do wyprodukowania obrazu, natychmiast nabiera pewnego magicznego blasku. Obraz bowiem prezentuje się na ścianie dużo atrakcyjniej niż normalna fotografia – oryginalne obrazy.

obraz

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
Podarunek w postaci drukowanego obrazu może posłużyć do wykonania ściany wspomnień, na której powieszone zostaną obrazy z wizerunkami wszystkich członków rodziny czy przedstawiające istotne wydarzenia z życia danej osoby. Obraz to podarunek dla każdej osoby niezależnie od wieku. Jego konkurencyjna cena sprawia, że jest to alternatywa dostępna powszechnie, obecnie bowiem coraz więcej firm oferuje własne usługi w tym względzie. Wystarczy dostosować stosowną ramę i na pewno nikt nie zauważy, że obraz nie był namalowany, a wydrukowany z zastosowaniem nowoczesnych metod. Rzecz jasna, chcąc sprawić innej osobie radość wydrukowanym obrazem, zdecydowanie należy pamiętać, by rozsądnie wybierać zdjęcie. Najlepiej jeśli fotografia będzie skorelowana z konkretną okazją.

Comments are closed.