Press "Enter" to skip to content

Czemu edukacja językowa najmłodszych jest tak niezbędna? Kiedy dziecko najlepiej przyswaja obcy język? Kiedy warto zacząć je uczyć?

Ze względu na program edukacyjny w naszym kraju, dzieci uczą się języków jak udają się do podstawówki, jednakowoż wielu rodziców zapobiegawczo posyła swoje maluchy we wcześniejszym czasie na lekcje języka angielskiego. Już w okresie przedszkolnym.

prawnik na sali sądowej

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo dobry wiek na naukę obcych języków, ponieważ im młodsze dziecko, tym bardziej bezproblemowo jest mu przyswoić obcy język.
Nauka we wczesnych latach to wykształcenie najlepszego akcentu. Dzieci, jakie mają do czynienia z językami od wczesnych lat mają szansę zapoznać się z całym spektrum różnych akcentów, dzięki czemu ich własny nie jest jakiś dziwny i dosyć sztywny. Kreuje to określoną elastyczność językową, jaka pochodzi ze zwiększonej wrażliwości słuchowej. Dane badania ukazują, że w miarę upływu lat coraz trudniej nauczyć się obcego języka z odpowiednim akcentem. Dodatkowo, najmłodsi uwielbiają uczenie się, i nie jest ważne o czym mowa. Z większą lub mniejszą aktywnością robią nowe czynności i wspaniale się przy tym bawią.
Dzieci mają możliwość ekspozycji na język język hiszpański dla dorosłych wrocław obcy z wielu potencjalnych źródeł, jak rodzice, rodzina czy nauczyciele. Jak jeszcze nauczyciele i rodzice współpracują ze sobą w obszarze nauki języka obcego u dzieci, to w takiej sytuacji dzieci otrzymują najlepsze realne warunki do rozwoju. U najmłodszych dzieci nie ma jednocześnie kłopotu, który pojawia się u dorosłych oraz młodzieży, w ten sposób motywacja jest bardziej znaczna, więc i efekty nauki są bardziej zadowalające. Nie oznacza to jednakże, że jak mamy starsze dziecko, jakie nie zna języka, to nie warto je zacząć uczyć. Nauka jest dobra w każdym wieku. Niezwykle ciekawa jest teoria Malcolma Gladwella, iż przeciętny człowiek potrzebuje dziesięciu tysięcy godzin, ażeby być w stanie wykonywać mistrzowsko jakieś zadanie.

Ta liczba wydaje się naprawdę wielka, ale rozłożona na parę lat nie wygląda już tak źle.
Oczywiście, aby dobrze opanować język obcy potrzeba samozaparcia, konsekwencji, lecz również dobrej językowej szkoły, a jak angielski dla dzieci Pruszków zobacz szczegóły jest świetnym do tego miejscem, bo znajduje się tam bardzo dużo profesjonalnych szkół językowych, jakie nastawione są na edukację dzieci. Warto więc o tym pomyśleć oraz zaplanować edukację jak najbardziej mądrze. To przyniesie najlepsze wyniki.

Comments are closed.