Press "Enter" to skip to content

Co spakować do walizki, jeżeli wyjeżdżamy zimową porą? Sprawdź naszą listę niezbędnych rzeczy

Zbliżają się ferie. Jest to czas wyjazdów. Co prawda większość z nas woli wybrać się na urlop w lecie, jednak niestety nie zawsze mamy taką możliwość. W końcu czasem plany na to nie pozwalają, innym razem finanse, a czasem po prostu nasz szef. Wyjeżdżając zimową porą, mamy do wyboru o wiele mniej możliwości niż latem. Aczkolwiek nie znaczy to, że w grudniu czy styczniu nie da się miło spędzić czasu poza domem.

Musimy jednak wówczas pogłówkować. Ważne jest między innymi to, co musimy zabrać ze sobą. O ile w lipcu będzie to z pewnością strój kąpielowy, japonki damskie ipanema, jak też torby na basen, to w lutym zdecydowanie postawimy na innego rodzaju ekwipunek. W naszej walizce z pewnością znajdą się grube swetry, czapki, szaliki, ciepłe buty i skarpety. O czym jeszcze warto pamiętać, wyjeżdżając zimą?

Już sam wybór miejsca docelowego może nie być oczywiście łatwy. W końcu o ile latem możemy wyjechać i w góry, i nad morze, i za granicę, to w zimę mamy dużo mniejsze pole do popisu – polecany biustonosz Gatta. Rzecz jasna, jeżeli nas stać, naszym celem będą kraje egzotyczne. Ale nie każdy ma przecież niestety ku temu możliwość. Gdzie więc możemy się wybrać na terenie Polski i za niższą cenę?

klapki

Źródło: pixabay.com

Najlepiej odwiedzić góry. Tam zajmiemy się sportami zimowymi: snowboardem albo narciarstwem. Co sprytniejsi nawet udają się w zimę na szlaki, jednak to raczej zajęcie dla doświadczonych piechurów. Ci początkujący powinni jednak zostawić sobie wędrówki na lato – kupuj z Ceneo . W zimie w naszych górach jest jak najbardziej pięknie. Zamiast więc narzekać, że nasz letni urlop się nie udał, weźmy się za poszukiwanie zakwaterowania i konserwowanie naszych nart. Z pewnością będzie przyjemnie.

Co jeszcze zatem powinno znaleźć się wówczas w naszym bagażu (rzecz jasna poza takimi oczywistymi rzeczami, jak bielizna, a więc na przykład biustonosze gatta)? Weźmy także jak najwięcej grubych i ocieplanych ubrań na zmianę. Oprócz tego oczywiście przydatne będą solidne, ocieplane buty, a także apteczka i podstawowe leki. I czas ruszać w drogę! Na pewno będzie niesamowicie. Im więcej ciekawych atrakcji sobie zagwarantujemy, tym lepiej będziemy wspominać mile spędzone chwile po zakończeniu urlopu. No i nie zapominajmy, by zadbać o pamiątki z takiego urlopu!

Comments are closed.