Press "Enter" to skip to content

Co gdy podczas pracy nie możemy nawet usiąść? Zdaje się, że istnieje na to łatwy sposób

Chociaż wydaje nam się czasem, że niektóre stanowiska pracy, gdzie osoby pracujące przebywają ogromnie dużo czasu, są najzwyczajniej same w sobie niezbyt wygodne oraz nic nie da się z tym zrobić, ponieważ wynika to z rodzaju zadań wykonywanych na danym stanowisku jak i z tego, w jaki sposób są zbudowane wykorzystywane maszyny, to w rzeczywistości istnieją takie rzeczy, które choć w małym stopniu pomagają w odciążeniu człowieka pracującego na tego typu stanowisku.

Dając za przykład miejsce pracy, przy którym musimy cały czas stać, tak na prawdę możemy umieścić tam krzesła drewniane, które posiadają dłuższe nogi i wtedy taka osoba siedzi wyżej, a sam fakt, iż będzie mógł na chwilę spocząć, a nie musi cały czas być na stojąco, już jest dla niego bardziej komfortowe. Jednakże, co zrobić, jeśli konkretne stanowisko wymaga od pracownika ciągłego stania, a umieszczenie tam krzesła jest bezcelowe, ponieważ nie ma wolnej chwili, kiedy moglibyśmy na chwilę spocząć, gdyż wymagana jest od pracownika ciągła uwaga oraz bycie w ruchu?

krzesla

Autor: Matthew Paul Argall
Źródło: http://www.flickr.com

Wtedy wykorzystuje się dosyć proste rozwiązanie, które na początku może zdawać się banalne a nawet bezsensowne, ponieważ nie kojarzymy go z dużym odciążeniem mięśni, jednakże potrafi ono znacząco pomóc. Wyjściem tu jest normalny stopień ustawiony przy ladzie, tuż przed stopami pracownika. Łatwe, ale co to da? () Pewnie nieraz udało nam się zauważyć, iż jeśli jesteśmy zmuszeni do ciągłego stania w jednej pozycji, na przykład na przystanku w trakcie oczekiwania na autobus na przykład w mieście Kraków, przechodzimy, co chwilę z nogi na nogę, aby tylko zmienić swoją pozycją, odciążyć jedną stronę ciała i przerzucić ciężar na inne mięśnie.

Jeśli byśmy byli w pobliżu schodów, zapewne po jakimś czasie oparlibyśmy jedną nogę na stopień, co da nam dodatkowe odciążenie jak i zmianę pozycji. Rzecz jasna taki stopień znajdujący się przy stanowisku pracy również powinien mieć odpowiednie rozmiary, bo zbyt wysoki lub zbyt niski spowoduje coś całkiem innego aniżeli mieliśmy w zamiarze ().

Jeśli sądzisz, że ten tekst jest warty zainteresowania, to co powiesz, gdy poznasz więcej informacji z tego źródła?. Zwyczajnie kliknij tu oraz zobacz.

Pracownik przy nieodpowiednio dobranym stopniu bardziej się zmęczy aniżeli przy tym, który będzie pasował zarówno do danego stanowiska pracy, jak i standardowego pracownika.

Comments are closed.