Press "Enter" to skip to content

Biżuteria złota: jak należy ją nosić, aby prezentować się idealnie?

Wśród przeróżnych metali złoto wyróżnia się wieloletnią trwałością. Jest uważane, obok platyny, za metal najbardziej szlachetny. Posiadane przez złoto właściwości plastyczne znano już w czasach starożytnych, wtedy też z tego szlachetnego kruszcu zaczęto wytwarzać pierwszą biżuterię. Dzisiaj złota biżuteria jest także noszona wyjątkowo chętnie.

biżuteria ze złota

Autor: Diva
Źródło: Diva

Hurtownia biżuterii złotej proponuje wielki wybór produkowanej z tego szlachetnego kruszcu biżuterii. Hurtownia biżuterii złotej to zarówno biżuteria (polecana strona) klasyczna, jak też biżuteria wyróżniająca się nowoczesnym designem. Ze złota powstają kolczyki, bransoletki, łańcuszki, wisiorki, pierścionki i obrączki. Biżuterię wykonaną ze złota nierzadko zestawia się z kamieniami szlachetnymi: diamentami, szafirami , a nawet rubinami. Złotej biżuterii nie robi się z czystego, mającego dwadzieścia cztery karaty, złota. Tak czyste złoto jest bowiem zbyt miękkie. Dlatego też złota biżuteria (serwis) tworzona jest ze stopu złota oraz innych, mających większą twardość metali. Do czystego złota może być dodana miedź, cynk, czasami nawet srebro. Dodanie innego rodzaju metali powoduje, że złoto staje się bardziej twarde. Od ilości i rodzaju dodanego metalu zależy końcowy kolor złotej biżuterii. Wyroby wyprodukowane ze złota powinny mieć tak zwaną próbę jubilerską. Określa się ją w karatach. I tak możemy zakupić wykonaną ze złota biżuterią o próbie osiemnastu karatów. Będą to wyroby o najwyższej cenie. Zazwyczaj wybieramy jednak biżuterię o próbie czternastu karatów.

Noszenie złotej biżuterii jest sztuką, bardzo łatwo popaść w przesadę , a tym samym wyglądać zamiast elegancko raczej komicznie. Ceniąca elegancję kobieta nigdy nie założy zbyt dużej ilości złotej biżuterii. Jeden naszyjnik, bransoletka lub kolczyki są ilością zupełnie wystarczającą.

Biżuteria zrobiona ze złota nie pasuje również do każdej kolorystyki zakładanych przez nas ubrań. Bardzo dobrze komponuje się z ubraniami w kolorach białych i czarnych, z ubraniami uszytymi z czerwonych tkanin. Biżuteria ze złota także podlega zasadom mody. Aktualnie niezwykle popularna jest biżuteria wykonana w stylu vintage – Sprawdź: Oleńka – hurtownia. W niezwykle modnych stylizacjach łączyć można biżuterię ze złota z biżuterią wykonaną ze srebra. Na chwilę obecną najbardziej popularna złota biżuteria to wyroby mająca różowy kolor.

Comments are closed.